Viimasel talvepäeval, 19.03.2013 kohtusid Võnnu KK spordisaalis kolme lasteaia- Luunja LA, Melliste LA ja Võnnu LA lapsed. Toimus iga-aastane ühine spordipäev. Võnnu LA liikumisõpetaja andis sellele kohtumisele sisu ja nime: „Olen terve!”

Kohtumisel osalesid lapsed vanuses 5-7 a. Spordipäeva juhatas sisse pidulik rongkäik, milles olid tähtsal kohal lasteaedade logod ja nimed. Enne võistlusi andsid väikesed sportlased ka vastava võistlusvande, lubades tähelepanelikult kuulata ja täita võistlusülesandeid ning suhtuda kaasvõistlejatesse aupaklikult ja viisakalt. Otsustati, et sellel võistlusel on KÕIK võitjad!

Ühise tunde tekitamiseks jagati lapsed loendamise tagajärjel kolme erinevasse võistkonda. Nõnda tekkisid segavõistkonnad ja võistelda oli tunduvalt huvitavam. Teatevõistlusel toimetati ühekaupa eraldi topsikutesse erinevaid puu- ja juurviljade mulaaže. Lähenevate munadepühade ootuses kanti lusikaga ükshaaval munarestile üllatusmunatopsikuid. Aega ja kannatlikkust mõõdeti „lendava talrikuga” liikumisel (liikuda tuli taldrik pea peal). Lastel oli veel võimalus ronida pärdiku kombel (koos sabaga) redelil ja koostada tähepuzzledest sõnapaar „OLEN TERVE”. Võistluste vahepeal tehti väike nn kosutav paus- turgutuseks jagati õunu ja porgandeid.

Spordipäeva finaaliks kujunes ühismäng „Soe ja külm”, kus tuli valida lemmikvärv- punane-SOE või sinine-KÜLM ning põrandale asetatud kahevärvilistel ketastel tuli keerata kogu aeg pealepoole oma lemmikvärv. Mäng kestis muusikapala ulatuses. Mängu lõppedes loeti kokku erinevad värvid ja selgus eelistatuim värv- seekord oli see KÜLM.

Sõbralikku kohtumist jäid igale võistlejale meenutama kaelariputatud päevakohased medalid ning mahlane ananass igale lasteaiale. Järgmisel aastal kohtume Melliste lasteaias ja siis on hoopis uued võistlused ja mängud. Seniks- OLEME TERVED!

Liikumisõpetaja Mare

 
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner